Magia Świąt ożywa na scenie czyli przedstawienia jasełkowe SP Krauszów

Kultywując wieloletnią tradycję, w miniony weekend Szkoła Podstawowa w Krauszowie przedstawiła jasełka pozwalając widzom zanurzyć się jeszcze na chwilę w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia.

To niezwykłe wydarzenie było nie tylko okazją do zjednoczenia społeczności Krauszowa i Długopola, ale także manifestacją talentu i zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły.

Za scenariusz i reżyserię przedstawienia odpowiedzialna była pani Renata Lipkowska, kolędy i pastorałki wyśpiewane przez chórek szkolny oraz solistów były dziełem pani Celiny Błaszczyk. Dodatkowo góralska kapela dziecięco-młodzieżowa pana Włodka Majerskiego dostarczyła  niepowtarzalnej oprawy muzycznej. O całą stronę techniczną jasełek zadbał pan Andrzej Marek.

Przedstawienie jasełkowe nie tylko poruszyło serca widzów, ale także przypomniało o istotnych wartościach, które czasem zatracamy w biegu współczesnego życia, a które należy przywoływać w każdej nadarzającej się chwili.

Wytężona praca wszystkich zaangażowanych osób sprawiła, że każdy element spektaklu był dopracowany, co zaowocowało niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich gości, wśród których dostrzec można było między innymi: wicewójta Gminy Nowy Targ, p. Wiesława Parzygnata, radną powiatową p. Józefę Guziak, p. Beatę Szewczyk – sekretarza Gminy Nowy Targ, księdza proboszcza parafii w Ludźmierzu – ks. Macieja Ścibora wraz z ks. Piotrem Burtanem, siostry Urszulanki, panią prezes Związku Podhalan oddział Ludźmierz – p. Barbarę Kwak, sołtysów obu wsi p. Stanisława Kalatę i p. Andrzeja Bobka, poetów i artystów – p. Wandę Szado-Kudasik, p. dr Annę Mlekodaj, p. Krzysztofa Kokota, p. Marcina Kudasika, p. prof. Annę Baran, p. Aleksanda Majerskiego.

Także panie z KGW z Długopola zachwyciły i rozbawiły zgromadzoną publiczność swoim skeczem „Góralskie Spa”. Widownia doceniła talent aktorski i poczucie humoru pań nagradzając występ gromkimi brawami.

Po zakończeniu części artystycznej, zebrana społeczność zasiadła do wspólnego poczęstunku, przygotowanego staraniem Rady Rodziców. Chwile rozmów i dzielenia się wrażeniami okazały się równie istotne, co same przedstawienia.

Nie tylko remiza w Krauszowie była świadkiem magii świątecznego przedstawienia. W niedzielę 28 stycznia uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Ludźmierzu, gdzie na zaproszenie Związku Podhalan, wystawili jasełka dla zgromadzonych widzów, które były niejako preludium do opłatka wszystkich grup działających przy ludźmierskiej parafii.

Jasełka przygotowane przez naszą Szkołę to nie zwykły spektakl, ale także wyjątkowa okazja do zjednoczenia miejscowej społeczności, która cały rok czeka na takie świąteczne spotkanie.

 

Dziękujemy Państwu Annie i Piotrowi Wasiom za wykonanie i udostępnienie zdjęć z uroczystości.

 

Autor tekstu: Agata Pawlikowska