Dzień Dyni – święto kreatywności

W ostatni dzień października, nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą dyniową krainę, a kolor pomarańczowy stał się niekwestionowanym królem dekoracji. Wszystko to za sprawą inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował wyjątkowe święto – „Dzień Dyni”. Główną bohaterką tego dnia była oczywiście dynia, której pomarańczowy kolor dominował nie tylko w dekoracjach sal lekcyjnych, ale również na ubraniach uczniów.

Sale klas starszych zyskały wyjątkowe aranżacje, a uczniowie klas młodszych stworzyli prawdziwe dzieła sztuki, oddając hołd dyni poprzez prace plastyczne wykonane różnymi technikami. Całe przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym entuzjazmem, a uczniowie chętnie przystąpili do dekoracji klas oraz tworzenia prac plastycznych. Komisja konkursowa, oceniając prace pod kątem estetyki wykonania, kreatywności i zgodności z tematem, miała nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę wysoki poziom zaangażowania uczestników. Wszystkie prace okazały się piękne i wyjątkowe, co sprawiło, że podjęcie decyzji było bardzo trudne.

Po długim tygodniu oczekiwania nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu. W kategorii prac plastycznych klas 0-3 zwyciężyli Ada Szczęch i Krystian Waś, zdobywając I miejsce, a na podium znaleźli się również Emilia Miętus, Liliana Górz, Andrzej Landowski (II miejsce) oraz Joanna Szczepaniak, Julia Topór i Hanna Święch (III miejsce). Oliwia Kowalkowska otrzymała zasłużone wyróżnienie za swoją wyjątkową pracę. Wśród klas 4-8 konkurs dekoracji sal zakończył się równie pasjonująco. I miejsce zajęły klasa 5 i klasa 6, II miejsce przypadło klasie 4, natomiast III miejsce zdobyła klasa 7. Zwycięzcy nie tylko otrzymali pamiątkowe dyplomy, ale także drobne upominki, które stanowiły wyraz uznania dla ich twórczego zaangażowania.

Samorząd Uczniowski, pragnąc docenić trud włożony w przygotowania, obdarował wszystkich uczestników słodką niespodzianką.

„Dzień Dyni” nie tylko przyniósł radość i zabawę, ale także okazję do zacieśnienia więzi wśród rówieśników oraz rozwijania kreatywności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie w tworzenie tej wyjątkowej atmosfery!