Laboratoria Przyszłości – wrzesień i październik 2023

Minęły już dwa intensywne miesiące nowego roku szkolnego, w trakcie których nasi uczniowie z pełnym zaangażowaniem korzystali z bogactwa możliwości oferowanych przez program Laboratoria Przyszłości. To dla nas powód do dumy, ponieważ w ramach tych zajęć udało nam się zrealizować wiele fascynujących projektów, z których każdy był okazją do rozwijania umiejętności oraz poszerzania horyzontów.

W klasie 3 uczniowie z dumą odbierali wydruki breloczków, które samodzielnie przygotowali pod koniec poprzedniego roku szkolnego. Swoje breloki odebrali również uczniowie klasy 7, którzy wydrukowali je w poprzednim roku szkolnym, a które zdobiły przez ten czas gazetkę na korytarzu szkolnym. Klucze do sal lekcyjnych zdobią breloki przygotowane i wydrukowane drukarce 3D. Klasa 1 z kolei może teraz dumnie nosić pamiątkowe breloczki w kształcie tarczy, przypominające o ich pasowaniu na pierwszoklasistów. To nie tylko praktyczne gadżety, ale również wyjątkowe wspomnienia z pierwszych chwil w szkole. To wszystko możliwe dzięki zaawansowanym technologiom druku 3D, które są integralną częścią Laboratoriów Przyszłości.

W świetlicy odbywały się zajęcia, podczas których dzieci odkrywały tajniki modelowania 3D. Kreatywność i innowacyjne myślenie rozwijały się wraz z każdym projektem, a młodzi adepci sztuki cyfrowej wcielali się w małych artystów nowej ery.

Samorząd Uczniowski postanowił podziękować nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej, projektując i drukując na drukarce 3D breloczki w kształcie czterolistnej koniczyny. Inicjatywa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Technologia druku 3D została również wykorzystana z okazji Dnia Chłopaka, gdzie program TinerCad posłużył do opracowania medali dla chłopców, nagród w konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski. Dziewczynki wybrały Mistera Szkoły, Dżentelmena Roku i Super Chłopaka, a zwycięzcy zostali obdarowani pamiątkowymi medalami.

Klasa 6 zanurzyła się w świat programowania blokowego przy użyciu programu mBlock i robotów mBot2. To fascynujące doświadczenie, które nie tylko rozwija umiejętności informatyczne, ale również kształtuje logiczne myślenie i zdolności rozwiązujące problemy. Z programowaniem blokowym spotkali się również uczniowie klasy 2, dla których była to nie tylko nauka, ale świetna zabawa. Natomiast uczniowie klasy 8 przystąpili do realizacji swojego projektu związanego z nadrywaniem reklam i ich montażem. Ujęcia nagrań, zrealizowane w poprzednim roku szkolnym, doczekały się profesjonalnego montażu we wrześniu przy użyciu aplikacji Canva.

Przez cały okres września i października aparat, pozyskany dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, był naszym nieodłącznym towarzyszem. Uwieczniał zarówno chwile związane z programem, jak i wszystkie ważne wydarzenia i uroczystości szkolne.

W ten sposób Laboratoria Przyszłości stają się integralną częścią naszej szkoły, inspirując nas do coraz to nowatorskich działań i otwierając przed nami nowe perspektywy edukacyjne. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań, jakie przyniesie kolejny etap naszej wspólnej podróży w świat nowoczesnych technologii i kreatywnego myślenia.

#LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci