Wycieczka na Trzy Korony

Dnia 24 października 2023 roku uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców i przewodnikiem p. Adamem Błaszczykiem, wybrali się na wycieczkę górską na Trzy Korony.

Wyruszyliśmy jeszcze we mgle z parkingu w Sromowcach Niżnych żółtym szlakiem przez Wąwóz Szobczański. Wchodząc na teren Pienińskiego Parku Narodowego p. Adam przypomniał uczniom o zasadach obowiązujących w Parku. Gdy dotarliśmy do Przełęczy Szopka inaczej zwanej  Przełęczą Chwała Bogu przywitały nas promienie słońca i przepiękne widoki na Tatry z morzem mgieł w dole – było to zjawisko inwersji, typowe dla tej pory roku. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy na szczyt. Na platformę widokową wychodziliśmy wąskimi metalowymi schodami. Pogoda nam dopisała i ze szczytu rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok na Pieniny, Magurę Spiską, Sromowce, Dunajec a nawet Tatry.

W trakcie powrotnej drogi zatrzymaliśmy się w schronisku, by zregenerować siły po wyczerpującej wspinaczce. Tam mieliśmy również okazję zrobić grupowe zdjęcia z widokiem na Trzy Korony i przybić pamiątkowe pieczątki w książeczce PTTK.

Ta wycieczka była nie tylko okazją do kontaktu z przyrodą i zdobywania nowych doświadczeń, ale także doskonałym sposobem na rozwijanie hartu ducha.