250 rocznica powołania KEN oraz pasowanie pierwszoklasistów

16 października br. to wyjątkowy dzień w naszej Szkole Podstawowej w Krauszowie, ponieważ obchodziliśmy dwie ważne uroczystości – 250 rocznicę powołania KEN oraz pasowanie naszych pierwszoklasistów.

Dla uczniów klasy pierwszej był to szczególny dzień, ponieważ właśnie wtedy zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Krauszowie. To właśnie oni jako pierwsi wystąpili na scenie podczas uroczystej akademii w sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowali swój program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Renaty Lipkowskiej. Program ten obejmował recytacje wierszy, śpiew i taniec.

Następnie pani dyrektor Agata Pawlikowska przeprowadziła uroczyste pasowanie dzieci na uczniów szkoły, używając specjalnego ołówka, który jest używany tylko raz w roku podczas tej uroczystości. Ksiądz proboszcz Maciej Ścibor włączył się również w nasze świętowanie, poświęcając plecaki pierwszaków, co niewątpliwie nadało wartość temu wyjątkowemu dniu.

Nasi najmłodsi uczniowie złożyli także ślubowanie na sztandar szkoły, wyrażając swoją gotowość do godnego reprezentowania naszej placówki. To ważne zobowiązanie podkreśla, jak poważnie traktują swoją rolę w naszej społeczności.

Kolejnym punktem programu były życzenia złożone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego dla wszystkich nauczycieli oraz wręczenie drobnych upominków. Upominki te, w postaci breloczków, zostały wydrukowane przy użyciu drukarki 3D pozyskanej z programu „Laboratoria Przyszłości”.

Ostatnim punktem programu było oficjalne pożegnanie pani Bogumiły Czubińskiej-Truty, która przeszła na emeryturę. Jednak mimo że nie będzie już prowadzić zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, nadal będzie miała okazję spotykać się z uczniami na lekcjach plastyki. W trakcie życzeń i podziękowań za jej wieloletnią pracę nie obyło się bez wzruszeń.

Podczas uroczystości pani dyrektor Agata Pawlikowska podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę oraz wręczyła nagrody dyrektora.

 

 

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci