Bezpieczeństwo w szkole – wizyta policjantów z KPP w Nowym Targu

W dniu 10.10.2023 roku naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu: st. asp. Marzena Kunat i asp. szt. Rafał Skrobot. To była ważna okazja, aby przybliżyć naszą młodzież zagadnienia związane z bezpieczeństwem, zarówno w ruchu drogowym, jak i w świecie wirtualnym.

Pani policjantka, która odwiedziła klasy młodsze, przygotowała specjalne wystąpienie, w trakcie którego przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Dzieci otrzymały cenne wskazówki, które pomogą im unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze. Ponadto, funkcjonariusze podzielili się informacjami na temat bezpiecznego korzystania z internetu i zapobiegania cyberprzemocy. Dzięki tym wskazówkom, nasi uczniowie będą lepiej przygotowani do radzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą świat wirtualny.

Nasi uczniowie, z pełnym skupieniem i zaangażowaniem, wysłuchali przekazywanych informacji. Po spotkaniu z funkcjonariuszami wszyscy obiecali przestrzegać zasad bezpieczeństwa, co jest niezmiernie ważne w codziennym życiu.

W trakcie spotkań z klasami starszymi poruszono istotne kwestie związane z odpowiedzialnością karną za swoje czyny i postępowanie w rzeczywistości, zarówno jak i w wirtualnym świecie. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jakie konsekwencje mogą wynikać z niewłaściwego zachowania, zarówno w sieci, jak i poza nią.

Policjanci omówili również problem spożywania alkoholu, zażywania nikotyny, narkotyków i innych substancji odurzających, który niestety jest coraz bardziej powszechny wśród nastolatków. To ważna lekcja, która pozwoli młodzieży zrozumieć, jakie ryzyko niosą te szkodliwe nawyki.

Spotkanie zorganizowała p. Anna Nawara.

Dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu za wizytę i zaangażowanie w edukację naszej młodzieży.