Wycieczka do Niedzicy klas I i II oraz oddziału przedszkolnego

14 czerwca uczniowie z klas I i II oraz oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wybrali się na niezwykłą wycieczkę do malowniczej miejscowości Niedzica.

Pierwszym punktem wyprawy był rejs statkiem „Dunajec” po urokliwym Jeziorze Czorsztyńskim. Na pokładzie statku uczniowie podziwiali przepiękne krajobrazy, które otaczały ich z każdej strony. Dzieci zobaczyły nie tylko malownicze zabytki architektury, ale również niezwykłe cuda natury. Wśród nich znalazły się: Zamek Dunajec w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, Zielone Skałki oraz Pieniński Park Narodowy.

Kolejnym punktem niezwykłej wyprawy było zwiedzanie parku miniatur w Spiskiej Krainie. W parku tym zgromadzone są w skali 1:20 najważniejsze budowle Podtatrza, które stanowią niezwykłą atrakcję dla zwiedzających. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się takim obiektom jak Zamek Dunajec, Zamek Orawski, Zamek Czorsztyński oraz Zamek Pieniński. Na mapie parku nie zabrakło również miniatury kościoła w Ludźmierzu i Dębnie oraz dworku Tetmajerów.

Po zapoznaniu się z lokalnymi zabytkami przyszedł czas na beztroską zabawę w parku rozrywki. Dzieci miały do dyspozycji wiele atrakcji, takich jak dmuchańce z torami przeszkód, ścianki wspinaczkowe, trampoliny, zjeżdżalnie z pontonami i wiele innych. Z pełnym zaangażowaniem i radością dzieci eksplorowały park rozrywki, ciesząc się każdą chwilą spędzoną na huśtawkach, zjeżdżalniach i trampolinach.

Na sam koniec niezapomnianej wycieczki uczniowie udali się na krótki seans do kina 7D. To niesamowite doświadczenie wprowadziło ich w świat wirtualnej rzeczywistości, gdzie z pomocą różnych efektów specjalnych mogli poczuć się jak bohaterowie filmowych przygód.

Wycieczka do Niedzicy z pewnością była udana!