Nasze przedszkolaki odkrywają świat zawodów

W poniedziałek (05.06.2023 r.)  przedszkolaki z naszej szkoły wzięły udział w lekcji wychowawczej, podczas której zastanawiały się kim zostaną kiedy dorosną. W trakcie zajęć miały okazję przekonać się jak wygląda praca strażaka, policjanta czy ratownika medycznego. Pozwoliło im to,  nie tylko poznać te niezwykle ważne zawody, ale i uświadomić sobie jak istotne jest przestrzeganie określonych zasad w sytuacji zagrożenia.

Na początku dzieci starały się znaleźć rozwiązanie zagadek słownych, a następnie z zainteresowaniem oglądały filmy dotyczące poszczególnych zawodów. Podczas dyskusji mogły z kolei wykazać się wiedzą na temat tego, czym zajmują się osoby wykonujące dane zawody oraz w jakich sytuacjach należy wzywać straż pożarną, karetkę pogotowia czy policję.  Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej zawód, który uznali oni za najciekawszy.