Dzień Dziecka w naszej szkole – pełen atrakcji i talentów!

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Dzień Dziecka w SP Krauszów

Pierwszego czerwca w naszej szkole śmiał się cały świat za sprawą uczniów, którzy tego dnia zjawili się w szkole z samego rana w wyśmienitych humorach. Nie ma się co dziwić, ponieważ nie czekały na nich lekcje, ale dzień pełen atrakcji.

Świętowanie rozpoczęliśmy od życzeń Pani Dyrektor, następnie poszczególni wychowawcy ogłosili sukcesy naukowe i artystyczne, jakie nasi uczniowie odnieśli w ostatnich tygodniach.

Po kilkunastu minutach przyszedł czas na gwóźdź programu, czyli występy poszczególnych klas i indywidualnych uczniów w ramach prezentacji talentów. Występy z zapartym tchem śledziła cała społeczność szkolna oraz jury powołane specjalnie na tę okazję w składzie: Pani Dyrektor, ksiądz Piotr, pani Zofia Strama oraz pan Adam Błaszczyk.

Jako pierwsi wystąpili Milena i Karol Derendal prezentując profesjonalny pokaz dwóch tańców – walca oraz samby. Wszyscy obejrzeli obydwa układy z zapartym tchem i pozostali pod ogromnym wrażeniem występu utalentowanego rodzeństwa.

Następnie na scenę wkroczył nasz dzielny oddział przedszkolny, który zaprezentował zebranym piosenkę oraz dwa wierszyki, które reprezentowały szkołę na konkursie recytatorskim. Potem pierwszoklasiści udowodnili, że są urodzonymi lingwistami śpiewając po angielsku piosenkę „I love my family”. Po pierwszaczkach pałeczkę przejęli drugoklasiści, którzy zaśpiewali uroczą piosenkę o piesku. W bardziej poważne tony uderzyły za to skrzypaczki z tejże klasy – Matylda Derendal i Zuzia Wykręt odgrywając dla wszystkich „Barkę”.

Jako ostatni zespół w tej kategorii wiekowej zaprezentowali się trzecioklasiści, którzy postanowili wszystkim udowodnić, że są najlepiej tańczącą klasą w szkole – dziewczynki pląsały w rytm piosenki „Bumerang”, a chłopcy brawurowo wykonali taniec dżentelmenów.

Po klasach młodszych przyszła kolej na „starszyznę” – klasa IV dowodzona przez Karolinę Macioł zaśpiewała hit Majki Jeżowskiej chcąc udowodnić, że „wszystkie dzieci nasze są’ oraz odegrała skecz o Allahu z Natalią Kanaj w roli głównej.

Z okazji Dnia Dziecka mieliśmy też możliwość obcować z celebrytami – w skeczu klasy 5 pojawiła się sama Magda Gessler odmieniając nie do poznania restaurację „Pod tłustą krową”. W występie klasy 6 pojawiła się cała plejada gwiazd – Adam Małysz, Michael Jordan, Wojciech Szczęsny oraz Blanka, którzy zacięcie rywalizowali o miano najpopularniejszej gwiazdy, a nagrody w tej kategorii wręczał sam Michał Wiśniewski.

Po tych zabawnych i emocjonujących występach odrobinę elegancji i szlachetności wprowadziły występy najstarszych uczniów – VII klasa wspaniale odtańczyła poloneza a klasa VIII spektakularnie zaśpiewała z własnym akompaniamentem piosenkę „Riptide”.

Na tym zakończyła się pierwsza część świętowania Dnia Dziecka. W międzyczasie dzieci zostały obdarowane słodyczami ufundowanymi przez Wójta Gminy Nowy Targ.

Następnie przyszła pora na kolejną angażującą rozgrywkę. Uczniowie podzieleni na grupy międzyoddziałowe z ogromną determinacją starali się wykonać rozmaite zadania przygotowane dla nich na dziewięciu stacjach. Była to niezwykle emocjonująca zabawa, bowiem wszystkie grupy chciały uzyskać jak najlepszy rezultat w takich zadaniach jak: odbijanie balona, rozwiązywanie zagadek, rzuty do kosza, tworzenie działań matematycznych z własnych ciał, gimnastyką dla umysłów były z kolei quizy biologiczny i języka angielskiego.

Po wykonaniu wszystkich zadań, jurorzy obradowali i przeliczali punkty, dzieci pałaszowały pyszne kiełbaski ufundowane przez Radę Rodziców i słodkie przekąski przygotowane przez zaangażowane w akcję mamy. Młodsi uczniowie doskonale się bawili na specjalnie przygotowanej dla nich dmuchanej zjeżdżalni (bardzo dziękujemy Państwu Katarzynie i Janowi Kowalkowskim za jej ufundowanie) a starsi chillowali na słońcu i grali w siatkówkę doskonale się bawiąc w swoim towarzystwie. W samo południe Pani Dyrektor podziękowała za wspaniałą współorganizację Dnia Dziecka rodzicom: pani Katarzynie Kowalkowskiej, Kindze Chowaniec, Anecie Lis oraz Lucynie Górz a następnie ogłosiła wyniki konkursu talentów:

  • Nagroda specjalna Grand Prix – Milena i Karol Derendal
  • I miejsce w grupie młodszej – klasa III
  • I miejsce w grupie starszej – ex aequo klasy VII oraz VIII
  • Wyróżnienie dla skrzypaczek Matyldy i Zuzi
  • Wyróżnienie za świetną rolę Magdy Gessler dla Zosi Waksmundzkiej wraz z klasą V

Wszystkie klasy otrzymały słodkie co – nieco oraz pamiątkowe dyplomy.

Następnie głos zabrała pani Dominika, która ogłosiła wyniki zabawy grupowej – stacji zadaniowych:

  • Miejsce 1 – drużyna Maka Paka
  • Miejsce 2 – ex aequo drużyny 4Czwórki oraz Mistrzowie
  • Miejsce 3 – grupa Podgórki

Każdy zespół otrzymał słodką nagrodę. Na tym szkolne świętowanie Dnia Dziecka zakończyło się. Wszyscy uczniowie z uśmiechem na ustach udali się do domów, by tam kontynuować celebrowanie tego wspaniałego święta w gronie rodzinnym.

Bardzo dziękujemy rodzicom za współorganizację dzisiejszego świętowania, wszystkim wychowawcom za wspieranie swoich klas w przygotowaniu występów do konkursu „Mam Talent” oraz przede wszystkim uczniom, którzy tak bardzo się w niego zaangażowali i starali się pokazać z jak najlepszej strony.