Przedszkolaki odkrywają tajniki zdrowego życia!

W dniu 31 maja mieliśmy niezwykłe wydarzenie w naszym przedszkolu. Gościła u nas Pani pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Ludźmierzu. Dzieci były niezmiernie podekscytowane spotkaniem z taką wyjątkową osobą. Podczas wizyty przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o trudnym i wymagającym zawodzie pielęgniarki oraz utrwalić swoją wiedzę na temat dbania o zdrowie.

Pani pielęgniarka, w ramach zajęć, zaprezentowała dzieciom, jak ważne jest spożywanie zdrowych produktów, takich jak owoce i warzywa, dla utrzymania zdrowia. Przypomniała również o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia, a także pokazała, jak prawidłowo dbać o jamę ustną.

Odwiedziny przebiegły w bardzo przyjaznej i serdecznej atmosferze. Nasza gość opowiadała o swojej pracy z dużym spokojem, dzięki czemu dzieci mogły pokonać swoje obawy związane z medycyną.

Na zakończenie przedszkolaki wręczyły Pani pielęgniarce podziękowania i już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania. Było to niezwykle pouczające i inspirujące doświadczenie dla naszych przedszkolaków. Dziękujemy Pani pielęgniarce za wizytę i czekamy na kolejne spotkanie!