Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Każdego roku, 8 maja, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym wyjątkowym dniu nasze przedszkolaki z p. Małgorzatą Krzysztofek postanowiły odwiedzić szkolną bibliotekę, aby wyrazić wdzięczność pani bibliotekarce za jej trud w prowadzeniu tego magicznego miejsca i za uśmiech, którym wita w swoich progach każdego młodego czytelnika.

W ramach swojej wdzięczności, maluchy przygotowały specjalną niespodziankę dla szkolnej biblioteki – książeczkę zatytułowaną „Królik Skoczek”.  Ale to nie wszystko! Nasze przedszkolaki postanowiły także zaśpiewać głośno „Sto lat” i życzyć pani bibliotekarce samych magicznych chwil spędzonych w krainie książek.

Warto pamiętać, że książki mają niezwykłą moc – uczą, bawią i wychowują. Przekazują czytelnikowi to, co ciekawe i fascynujące. Biblioteka to miejsce, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Dlatego odwiedzajmy biblioteki nie tylko od święta, ale przez cały rok!