Sanktuaryjny Dzień Dziecka

Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej przeżywa w 2023 roku Jubileusz 60-lecia koronacji cudownej Figury. Do jubileuszowych obchodów włączono także dzieci z naszej gminy. We współpracy z Urzędem Miasta, z Powiatowym Centrum Kultury, z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łopusznej oraz Szkołą Podstawową w Ludźmierzu  zaproszono uczniów klas IV w dniu 30 maja 2023 roku na Sanktuaryjny Dzień Dziecka.

Organizatorzy przygotowali mobilną grę terenową „Tajemnica korali”. Miejscem rozgrywki był Maryjny Ogród Różańcowy. Gra została przygotowana na telefony komórkowe  z wykorzystaniem aplikacji oraz mechanizmu znanego z zabawy Pokemon Go. Gracze w zespołach wcielali się w bohatera (ucznia szkoły podstawowej). Przyjęli rolę detektywów  i ruszyli na poszukiwanie zaginionych korali babci. Uczestnicy poruszali się w terenie, rozwiązując zagadki prowadzące ich do odnalezienia korali. Jednocześnie poznawali historię oraz najważniejsze informacje o Sanktuarium.

Przedstawiciele naszej szkoły zajęli II miejsce i otrzymali wspaniałe nagrody.

Podczas tych obchodów wręczono też uczniom  nagrody za udział w Małopolskim Konkursie  Plastycznym pt. „Przyjrzyjcie się Panience Ludźmierskiej, zobaczcie jak niesie człowieka”. Jury Konkursu przyznało 13 nagród specjalnych, 29 nagród oraz 50 wyróżnień.

Jedną z najciekawszych prac Jury uznało  obraz namalowany przez naszego ucznia z klasy VI Karola Derendala. Umieścił on na nim swojego wujka. Kiedyś nosił figurę Matki Bożej Ludźmierskiej, a dziś przykuty do wózka inwalidzkiego jest niesiony przez Matkę Bożą.

Uczniowie klasy VI: Karol Derendal, Konrad Bukowski oraz Adrian Waś otrzymali nagrody specjalne.

Nagrodę główną otrzymała Alicja Błoniarz z kl. VII i Kamil Stefaniak z kl. IV.

Wyróżnienia zdobyli: Krystian Waś (kl.0), Maria Karpiel i Oliwia Kowalkowska ( kl. III), Karolina Macioł, Kamila Marszałek, Julia Kapel, Aleksandra Michalak, Adrian Luberda (kl. IV), Dawid Nawara, Bartek Wiencko (kl. V) oraz Milena Derendal z kl. VI.

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani cennymi nagrodami.