Spotkanie z panią Anną Krupą

Maria Skłodowska-Curie mawiała: „Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie (…)”. Dziś mury naszej szkoły odwiedziła wyjątkowa osoba, której z całą pewnością towarzyszą w życiu obie wymienione wyżej cechy – pani Anna Krupa – mama, nauczyciel, artysta, kierowca, po prostu bohaterka codzienności, kobieta przez wielkie „K”.

Pani Ania złożyła nam wizytę w podzięce za przeprowadzoną przed Świętami Wielkanocnymi akcję charytatywną dla małej Kamilki Gil. Opowiedziała nam o swoim zwyczajnym – niezwyczajnym życiu. Zwyczajnym, ponieważ złożonym z pasji i obowiązków, jakie wykonuje każdy z nas, a niezwyczajnym, bo pani Ania świetnie sobie z nimi radzi będąc osobą niepełnosprawną. Mieliśmy okazję posłuchać jak nasz gość opowiada o swojej rodzinie, pracy, zainteresowaniach, mogliśmy też na własne oczy zobaczyć, jak za pomocą nóg można wypić gorącą herbatę, narysować słonia, umyć włosy czy prowadzić samochód.

Cała społeczność szkoły z wielkim podziwem chłonęła wszystko, co przekazywała i pokazywała nam pani Anna, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jej hartu ducha, siły woli, wytrwałości i pomysłowości. Uważamy, że nasz gość jest niezwykłym przykładem, że chcieć to znaczy móc i że żmudną, codzienną pracą i samozaparciem można wiele osiągnąć. Czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę pani Ani w naszej szkole, tym razem połączoną z warsztatami nogodzieła.