Przedszkolaki z wizytą w sklepie spożywczym

Dziś, 19 kwietnia 2023 roku, nasze przedszkolaki miały niezwykłą okazję odwiedzić sklep w Krauszowie i zobaczyć jak wygląda praca sprzedawcy. Dzieci miały możliwość wejścia za ladę i z bliska przyjrzeć się kasie fiskalnej, wadze oraz krajalnicy.

Panie ekspedientki z chęcią oprowadziły zerówkę po całym sklepie, pokazując im, jak się nakleja ceny oraz jakie są zasady układania towarów na półkach. Dzięki temu przedszkolaki mogły zobaczyć, jak funkcjonuje sklep od środka i jak ważne jest, aby wszystko było poukładane na swoim miejscu.

Panie z obsługi sklepu przekazały dzieciom również wiele ciekawych informacji o swojej pracy i odpowiedziały na liczne pytania, jakie zadawali mali goście. Dzięki temu dzieci mogły lepiej zrozumieć, co robią sprzedawcy i jak ważna jest ich praca dla funkcjonowania społeczeństwa.

Zajęcia te były przeprowadzone w ramach preorientacji zawodowej, której celem jest ukazanie dzieciom różnych zawodów oraz ich charakterystyki. Dzięki takim zajęciom dzieci mogą lepiej poznać świat dorosłych i zacząć myśleć o swojej przyszłości zawodowej.

Dziękujemy za niezapomniane zajęcia i cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nich udział. Takie praktyczne lekcje to prawdziwa skarbnica wiedzy dla naszych dzieci i mamy nadzieję, że będą mieli okazję uczestniczyć w podobnych zajęciach w przyszłości.