Programuję z PixBlocks

Już po raz piąty odbył się ogólnopolski konkurs programistyczny „Programuję z PixBlocks”, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych. Jak co roku cały konkurs odbył się online za pośrednictwem aplikacji PixBlocks.

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym konkursie. Szkołę reprezentowała czwórka uczniów: Izabela Kułach i Witold Kułach (grupa młodsza – klasy I-III) oraz Milena Derendal i Małgorzata Długopolska (grupa starsza – klasy IV-VI).

Konkurs składał się z dwóch etapów – kwalifikacji i finału. Kwalifikacje trwały aż półtora miesiąca – od 2 stycznia do 14 lutego 2023 r. Aby zakwalifikować się do finału, uczestnicy musieli poprawnie rozwiązać minimum 16 zadań spośród 20 dostępnych. Nasza czwórka reprezentująca szkołę nie miała z tym problemu i wszyscy awansowali do finałów.

Finał konkursu odbyły się 15 marca 2023 r. i były prawdziwym wyzwaniem dla uczestników. W celu zdobycia wysokiego miejsca, musieli oni w jak najkrótszym czasie rozwiązać poprawnie jak najwięcej zadań konkursowych. Uczestnicy mieli na to maksymalnie 6 godzin i 20 zadań do wykonania. To wymagało nie tylko umiejętności programistycznych, ale także zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów oraz  pracy pod presją czasu.

Nasi uczniowie spisali się znakomicie! W kategorii wiekowej uczniów klas I-III, Witek zajął 8 miejsce, co jest naprawdę imponującym osiągnięciem. Iza również świetnie sobie poradziła, zdobywając 95 miejsce spośród 218 finalistów w tej kategorii. To dowód na to, że młodsze dzieci również mogą doskonale radzić sobie z programowaniem i rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie.

W kategorii wiekowej uczniów klas IV-VI również mieliśmy powód do dumy. Gosia zdobyła 116 miejsce, a Milena 212 miejsce spośród 302 finalistów. To wspaniałe osiągnięcia, które świadczą o ich determinacji i zaangażowaniu w konkursie.

Niezależnie od wyników, uczestnicy konkursu zdobyli cenne doświadczenie, rozwijając swoje umiejętności w dziedzinie programowania. Gratulujemy im wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów.