Walentynki w naszej szkole

Walentynki to święto zakochanych, które coraz częściej obchodzone jest nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Polsce. W naszej szkole Walentynki to bardzo miły dzień, który każdy uczęszczający tam uczeń z pewnością zapamięta na długo.

Tuż po powrocie z ferii, 14 lutego obchodziliśmy bardzo sympatyczne święto – Walentynki. Tego dnia Samorząd Szkolny przygotował kiermasz serduszkowych słodkości. Uczniowie chętnie kupowali rozmaite ciasteczka i babeczki pięknie ozdobione cukierkowymi lukrami, piankami i serduszkami. Wypieki ósmoklasistek oraz pani Uli i Agaty rozeszły się w mgnieniu oka, zasilając budżet Samorządu Uczniowskiego.

Tego dnia również zorganizowana została tradycyjna poczta walentynkowa, do specjalnie przygotowanej skrzynki chętni uczniowie wrzucali przygotowane pieczołowicie kartki i karteczki, które następnego dnia zostały przekazane ich adresatom i u niejednego z nich wywołały nie tylko uśmiech zadowolenia ale i rumieniec zachwytu. W końcu miło wiedzieć, że ktoś darzy nas ciepłymi uczuciami 😊

Nie tylko uczniowie starszych klas, ale również dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Walentynki. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały znaczenie słowa miłość i próbowały wyjaśnić, do czego jest nam potrzebne serce. Dzieci uczyły się również, jak powiedzieć „kocham cię” w różnych językach. Ważnym punktem dnia było poznanie historii św. Walentego – patrona zakochanych. Podczas świętowania nie zabrakło wspólnych zabaw z ulubionymi kolegami. Na koniec przedszkolaki wykonały serduszkowe zwierzaki, co było miłym akcentem kończącym ten wspaniały dzień.

Walentynki w naszej szkole to dzień, który z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. To święto, które pozwala nam okazać nasze uczucia bliskim nam osobom, a jednocześnie zintegrować się z całą społecznością szkolną. Dzięki temu każdy z nas czuje się ważny i kochany, a to przecież jest najważniejsze.