Teatr i kino – dwa oblicza sztuki

Dnia 4 czerwca klasy V i VI naszej szkoły wraz z wychowawcami wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Mimo deszczowej aury, która towarzyszyła nam od samego początku, pełni entuzjazmu dotarliśmy do pierwszego punktu naszej wyprawy – Teatru Bagatela.

Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w teatrze, co dodatkowo podnosiło emocje. W teatrze obejrzeliśmy spektakl w konwencji musicalowej pt. „Przygody Tomka Sawyera” w reżyserii Krzysztofa Materny. Przedstawienie trwało 120 minut i przeniosło nas w świat jedenastoletniego Tomka Sawyera, chłopca o złotym sercu i nieposkromionej wyobraźni. Tomek, wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Huckiem Finnem, przeżywał fascynujące przygody, które codzienność zamieniały w barwne i ciekawe wyzwania.

Od pierwszych chwil spektaklu, gdy Tomek sprytnie uniknął kary malowania płotu, po dramatyczne momenty z kryminalnym wątkiem, uczniowie byli wciągnięci w akcję. Kolorowe kostiumy, interesująca scenografia, skomplikowana choreografia oraz liczne piosenki sprawiły, że spektakl był dynamiczny i ciekawy dla odbiorców w każdym wieku. Wszyscy zgodnie przyznali, że „Przygody Tomka Sawyera” to niezwykle interesująca sztuka, podczas której nie można się było nudzić.

Niestety, pogoda tego dnia nie sprzyjała naszym planom. W związku z tym musieliśmy zrezygnować z odwiedzenia Ogrodu Doświadczeń i zamiast tego wybraliśmy się do kina w Galerii Bonarka. Tam obejrzeliśmy zabawną animowaną komedię pt. „Garfield”. Głównym bohaterem filmu był rudy kot, który nie znosił poniedziałków, bał się pająków i uwielbiał lazanię. Film dostarczył nam wiele śmiechu i radości, będąc doskonałą alternatywą na deszczowy dzień.

Mimo niesprzyjającej pogody, wycieczkę możemy uznać za udaną. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, a takie dni na długo pozostaną w naszej pamięci. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wspólne wyjazdy!

 

Autor tekstu: Urszula Kułach