Dzień Mamy i Taty

„Mamo Ty jesteś moim powietrzem z Tobą chcę się śmiać!

Tato Ty jesteś moim okrętem, niesiesz mnie przez świat!”

 

Dzień 24 maja 2024 roku był w naszej szkole bardzo wyjątkowy i od samego rana wśród dzieci i nauczycieli czuć było podekscytowanie i poruszenie. Wszystko to za sprawą imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Mamy i Taty.

Równo o 11: 15 na sali gimnastycznej rozpoczęło się wielkie świętowanie. Po przywitaniu zebranych gości i kilku słowach wstępu swój występ zaprezentowały przedszkolaki. Piękne stroje i scenografia przeniosły wszystkich w baśniowy świat, a wspaniała gra aktorska przedstawiona w krótkiej pantomimie skradła serca widzów.

Klasa I w wybitnej scence humorystycznej pokazała jak rodzicom można zrobić „niespodziankę”, a klasa II „ugotowała” pyszną zupę jarzynową oraz zaskoczyła wszystkich zebranych gości piękna grą na fletach.  Klasa III zorganizowała zaś dla rodziców teleturniej „Jaka to melodia”, podczas którego goście wykazali się dużą wiedzą na temat polskich piosnek.  W czasie przedstawienia pojawiły się również tańce nowoczesne w wykonaniu uczniów klas I-IV. Nie zabrakło również wzruszających wierszy i życzeń. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim rodzicom przygotowane prezenty. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci rodziców jak i naszych uczniów.

Autor tekstu: Małgorzata Krzysztofek