Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”-  ten cytat Janusza Korczaka przyświecał wszystkim 3 czerwca, kiedy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka.

To był dzień inny niż wszystkie, bowiem zamiast zasiąść w szkolnych ławkach i odbywać kolejne lekcje, wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców spotkali się na sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić ten jeden z najważniejszych dni w roku. Na wstępie pani dyrektor złożyła najlepsze życzenia wszystkim bohaterom dzisiejszego dnia, a więc naszym uczniom. Potem mogliśmy rozpocząć świętowanie.

Przygotowano mnóstwo atrakcji: o godzinie 9 prelekcję i pokaz pierwszej pomocy wygłosił zaproszony specjalnie na tę okazję emerytowany strażak, pan Bogdan Zubek, dzielnie wspierany przez druhów z OSP Krauszów. Była to doskonała okazja przypomnienia wszystkim jak zachować się w rozmaitych sytuacjach, w których zagrożone może być nasze zdrowie i życie – powtórzyliśmy numery alarmowe, jak wygląda pozycja boczna ustalona, jak zabezpieczyć złamania, oparzenia, rany oraz przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową.

Po tej pouczającej części przyszła pora na rozrywkę, której pierwszym elementem był pokaz talentów poszczególnych klas. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że fantazji oraz zdolności im nie brakuje. Mogliśmy podziwiać i talenty wokalne i taneczne, pantomimę oraz humorystyczne przedstawienia. Jury uważnie obserwowało wszystkie pokazy i dzielnie przyznawało punkty, W ostatecznym rozrachunku okazało się, że bezkonkurencyjni byli najstarsi i najmłodsi, czyli zwycięzcą w kategorii klas młodszych okazał się oddział przedszkolny, w kategorii klas starszych – klasa VIII.

Po konkursie „Mam Talent” nadszedł czas na beztroską zabawę na ufundowanych przez Radę Rodziców dmuchańcach oraz podczas przygotowanego przez pana Maksymiliana Sobulę, wspieranego przez wychowawców poszczególnych klas, turnieju sportowego. Żeby wszystkim nie zabrakło sił i zapału, uśmiechnięte mamy z Rady Rodziców serwowały przepyszne hot-dogi, które mogliśmy przegryzać wraz ze słodyczami ufundowanymi przez Pana Wójta. Zresztą Pan Wójt, Wiesław Parzygnat zrobił nam nie lada niespodziankę i odwiedził nas osobiście podczas świętowania tego wyjątkowego dnia. Złożył serdecznie życzenia wszystkim uczniom naszej szkoły i dodatkowo obdarzył wszystkich słodkim co-nieco.

Szaleństwa, zabawa i uśmiech towarzyszyły wszystkim bohaterom dzisiejszego dnia aż do czasu powrotu do domu.

Składamy serdeczne podziękowania za wkład i pomoc w organizacji Dnia Dziecka: Panu Wójtowi Wiesławowi Parzygnatowi, panu Bogdanowi Zubkowi, strażakom z OSP Krauszów – panom: Grzegorzowi Zygmondowi, Mateuszowi Sopiarzowi oraz Janowi Pawlikowskiemu, przedstawicielkom Rady Rodziców – paniom: Annie Zygmond, Klaudii Bryjak, Izabeli Miętus, Marii Kapel, Magdalenie Landowskiej, Katarzynie Szczepaniak oraz Marii Jachymiak. Podziękowania także dla nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas, którzy wspierali swoich uczniów w przygotowaniu pokazu talentów oraz pilnowali ich bezpieczeństwa podczas całej imprezy oraz dla Samorządu Uczniowskiego za ufundowanie nagród w konkursie „Mam Talent”.

 

 

Autor tekstu: Agata Pawlikowska