Szkolne Walentynki i zabawa karnawałowa

W ostatnim tygodniu przed feriami Samorząd Uczniowski ogłosił „Szkolne Walentynki”. W tym czasie uczniów czekało wiele atrakcji. Już we wtorek uczniowie losowali połówki serc i mieli za zadanie odnaleźć drugą połówkę (z tą samą liczbą). Ci, którym się udało, otrzymali w nagrodę lizaka w kształcie serca. Zbliżając się do Walentynek, w środę każdy, kto chciał wziąć udział w zabawie, mógł ubrać się na różowo i czerwono.

W czwartek odbyła się zabawa karnawałowa. Tradycyjnie podzielono ją na dwie grupy: klasy młodsze i starsze. W grupie młodszej było bardzo kolorowo – dzieci przebrały się za ulubione postacie z bajek i nie tylko. Opiekę nad nimi sprawowały wychowawczynie klas, organizując dla dzieci zabawy. W grupie starszej atmosfera była nieco inna – uczniowie z SU wcielili się w role DJ-ów, puszczali utwory zachęcające do tańca i wspólnej zabawy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich klas była fotościanka, gdzie wykorzystano sprzęt pozyskany z programu Laboratoria Przyszłości. W przerwie dzieci mogły skosztować pączka lub drożdżówki oraz napić się napojów, które ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy!

Punktem kulminacyjnym „Szkolnych Walentynek” był piątek. Tego dnia uczniowie z SU wcielili się w rolę listonoszy i dostarczyli pocztę walentynkową do adresatów, którą przez cały tydzień można było wrzucać do specjalnej skrzynki na korytarzu szkolnym. Listów było sporo, co wywołało wiele uśmiechu u obdarowanych miłymi słowami. Dodatkowo zorganizowano kiermasz walentynkowych słodkości. Kolejka chętnych do skosztowania tych wspaniałości przygotowanych przez uczniów i ich rodziców była długa przez większość przerw. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego kiermaszu, a zwłaszcza Lenie Długopolskiej, Emilce Pawlikowskiej, Oliwerowi Wasiowi, Adzie Szczęch, Mikołajowi Landowskiemu, Mai Mitoraj, Kubie Sagule, Alicji Błoniarz, Oliwii Okoniewskiej, Ani Sojce oraz ich rodzicom za przygotowanie pysznych wypieków.

 

 

#LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci