Roboty, robociki… – spotkanie z technologią przyszłości

W styczniu, uczniowie klasy trzeciej poświęcili czas na dyskusję na temat nowoczesnych technologii i nadchodzącej rewolucji, która od dawna jest zapowiadana. Dzieci miały okazję zapoznać się z robotami i urządzeniami „smart”, które stopniowo wdzierają się niepostrzeżenie do naszego życia, opanowując ludzki świat.

Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat robotów humanoidalnych, które są rutynowo wykorzystywane do wykonywania różnorodnych zadań, których ludzie niechętnie podejmują, ze względu na nudę, brud, czy zagrożenia. Podczas oglądania filmów edukacyjnych uczniowie mieli okazję zobaczyć najbardziej realistyczne wersje robotów, które na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od ludzi. Wspólnie zastanawiali się, czy przyszłość świata będzie zależała od wpływu robotów.

Podsumowując temat, uczniowie przystąpili do stworzenia własnych marzeń o robotach. Jedna grupa wyraziła pragnienie posiadania Robota-Opiekuna, który potrafiłby uśpić, zabawić i nauczyć dziecko, podczas gdy druga grupa marzyła o Robocie-Pracusiu, łączącym cechy robota kuchennego, sprzątającego i piorącego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor tekstu: Małgorzata Krzysztofek