Dzień Babci i Dziadka

„Babciu, Dzidku teraz wnuki macie, które tak kochacie,

Babciu, Dziadku wnuki też Was mają i też Was kochają!”

 

Babcia i Dziadek to słowa, które nie bez powodu każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co najlepsze. Dlatego 23 stycznia w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość – Święto naszych wyjątkowych Babć i Dziadków. Najmłodsi uczniowie już od samego rana z niecierpliwością i wielkim podekscytowaniem oczekiwali zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy wreszcie przekroczą próg naszej szkoły.

Wreszcie, równo o godzinie jedenastej, rozpoczęło się wielkie świętowanie. Na wstępie wszyscy wyjątkowi goście zostali pięknie powitani. Zaraz potem rozpoczął się pokaz artystyczny. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wystąpiły przed bliskimi. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I, II i III zaprezentowali wspaniałe wiersze, zaśpiewali wzruszające piosenki, a także przedstawili układy taneczne – zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Po pięknym występie mali artyści otrzymali gromkie brawa. Na koniec części oficjalnej dzieci obdarowały Gości własnoręcznie wykonanymi upominkami, a potem zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości, ale i wzruszenia.

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!

 

Dziękujemy rodzicom kl. 0-III za udostępnienie zdjęć i nagrań.

 

Autor tekstu: Małgorzata Krzysztofek