Święte Mikołaje, Jarmark i Podziemne Tajemnice, czyli wycieczka klasy 7 i 8 do Krakowa

W środę, 20 grudnia, uczniowie klas 7 i 8 wraz z wychowawczyniami wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Cinema City, gdzie uczniowie mieliśmy okazję zanurzyć się w świąteczny klimat podczas projekcji filmu „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”. Film okazał się być doskonałym połączeniem śmiechu, magii świąt i wartości rodzinnych. Bohaterowie przenieśli nas w świat, gdzie święty Mikołaj to nie tylko postać ze świątecznych opowieści, ale również bohater z codziennego życia.

Po seansie filmowym, obiedzie i krótkim odpoczynku przenieśliśmy się na krakowski rynek, gdzie czekał na nas urokliwy jarmark świąteczny. Kolorowe stragany, zapach korzennych pierników i świąteczna muzyka sprawiły, że naprawdę można było poczuć magię nadchodzących świąt.

Na zakończenie tego intensywnego dnia odwiedziliśmy  fascynującą wystawę w muzeum „Podziemia Rynku”. Podziemne tajemnice Krakowa odkrywały się przed nami w formie niezwykłych eksponatów i opowieści związanych z dawnym życiem miasta. Labirynt korytarzy ukazał zakamarki historii, które wzbudziły nie tylko naszą ciekawość, ale i zdumienie.

Po intensywnym dniu wszyscy, choć zmęczeni, wrócili do domu pełni radości i szczęścia. Wycieczka do Krakowa pozostanie w pamięci nie tylko jako wyjazd edukacyjny, ale także jako wspaniały i wesoły czas spędzony w gronie kolegów i koleżanek w oderwaniu od szkolnej codzienności.