Jasełka w naszej szkole

21 grudnia stał się dniem wyjątkowym dla całej społeczności szkolnej. To właśnie tego dnia spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku, gromadząc się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Przedstawienie jasełkowe, wyreżyserowane przez panią Renatę Lipkowską, nie tylko wciągnęło nas w świat Bożego Narodzenia, ale także niosło ze sobą ważne przesłanie.

Jasełka były jak przypomnienie, że w tym magicznym czasie warto oderwać się od ekranów, od świata wirtualnego, by skupić się na wspólnym spędzaniu czasu z rodziną. To moment, by docenić magię bezpośrednich relacji, muzyki kolęd i ciepła, które rodzi się wokół nas w tym wyjątkowym okresie.

W przerwach między scenami, uczniowie niemal wszystkich klas umilali nam czas kolędami i pastorałkami, przygotowanymi pod czujnym okiem pań: Celiny Błaszczyk, Renaty Lipkowskiej i Małgorzaty Krzysztofek. To było niezwykłe doświadczenie, które dodatkowo wzmocniło atmosferę świątecznego spotkania.

Niemal godzinne spektakl jasełkowy pochłonął uwagę wszystkich obecnych, stwarzając niepowtarzalną atmosferę skupienia i emocji.

Po zakończeniu występu pani dyrektor Agata Pawlikowska podsumowała osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych, plastycznych i sportowych, które odbyły się w listopadzie i grudniu. Dodatkowo ogłoszono wyniki konkursu świątecznego zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na najciekawszą dekorację świąteczną. W kategorii klas młodszych ogłoszono remis, co zaowocowało główną nagrodą – dniem kinowym. W klasach starszych zwyciężyła klasa IV, otrzymując voucher na zwolnienie z niezapowiedzianej kartkówki, co stanowiło miły prezent przed świętami. Dodatkowo wszystkie klasy zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem, co dodatkowo uprzyjemniło świąteczne pożegnanie.

Najbardziej wyczekiwanym momentem była jednak chwila wręczenia nagród w Szkolnym Konkursie Szopek. Tegoroczna edycja przerosła nasze oczekiwania – wpłynęła rekordowa liczba – ponad 50 prac, a nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez sołtysów wsi Krauszów – pana Stanisława Kalatę i wsi Długopole – pana Andrzeja Bobka, za co serdecznie im dziękujemy.

Zanim rozeszliśmy się do domów, pani dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Podzieliśmy się opłatkiem, składając sobie nawzajem najlepsze życzenia, ciesząc się świąteczną i radosną atmosferą. Już niebawem spotkamy się w szkole, witając Nowy Rok 2024.

Do zobaczenia w Nowym Roku!