Wycieczka mikołajkowa do Krakowa

Wreszcie nadeszła ta długo oczekiwana chwila – wycieczka do Krakowa.

Dnia 5 grudnia 2023 roku uczniowie klas V i VI wraz z wychowawczyniami udali się do Grodu Kraka.

Po wyjściu z autokaru przeszliśmy przepięknie ozdobioną ulicą Floriańską na Rynek Główny. Tam przy magicznej choince zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Archeologicznego, gdzie na wystawie poświęconej Starożytnemu Egiptowi poznaliśmy tajemnice przygotowywania ciał zmarłych do mumifikacji.  Podziwialiśmy mumie ludzkie i zwierzęce oraz sarkofagi. Od pani przewodnik dowiedzieliśmy się też dlaczego Egipcjanie uważali mózg za niepotrzebny narząd. Podczas warsztatów malowaliśmy maski faraonów, sfinksy, ibisy. Na pamiątkę otrzymaliśmy płócienne torby, na których były umieszczone nasze rysunki.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu była wizyta w kinie. Obejrzeliśmy film pt. „Najpiękniejsze święta”, który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Wspaniała obsada oraz wartościowa fabuła sprawiły, że warto go było obejrzeć.

To pierwsze Boże Narodzenie po wojnie. 9-letnia Stine przyjeżdża pociągiem do niewielkiej, górskiej wioski w poszukiwaniu schronienia. Uciekła ze szkoły z internatem. Jest sierotą.

Bardzo wzruszyła nas historia Stiny i pana Andersa. Spotkanie tej dwójki na zawsze odmienia ich życie. Urocza dziewczynka wprowadza magię świąt do osady i uświadamia wszystkim, że życie jest piękne, kiedy można je dzielić z innymi.