Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który przypadł 17 listopada, przyniósł wielkie emocje wśród uczniów naszej szkoły. Pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi znają tabliczkę mnożenia”, uczniowie stanęli przed wyzwaniem udowodnienia swojej biegłości w dziedzinie tabliczki mnożenia.

Komisje Egzaminacyjne, w których dzieci pełniły rolę egzaminatorów, rozpoczęły pracę od godzin porannych, sprawdzając umiejętności chętnych uczniów. Bezbłędne rozwiązanie 5 zadań przynosiło zaszczytny tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz słodką nagrodę dla każdego uczestnika.

Nie sposób pominąć ogromnego zainteresowania akcją – na każdej przerwie tworzyły się długie kolejki do komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie z czwartej klasy, którzy niestety nie mogli wziąć udziału w akcji z powodu wyjazdu do MCK w Nowym Targu, wcześniej intensywnie ćwiczyli znajomość tabliczki mnożenia poprzez różnorodne gry edukacyjne. Matematyczna piramida, polowanie na muchy, łapanie dyni czy tabliczki szczęścia – te zabawy nie tylko dostarczyły emocji, ale również umożliwiły utrwalenie wiedzy.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia stanowią dowód, że nauka matematyki może być fascynująca i wciągająca. To wydarzenie zostało na stałe zapisane w naszym szkolnym kalendarzu.

Poprzez udział w tej akcji oraz zaangażowanie w gry i zabawy matematyczne, uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale także realizowali zadania ogólnopolskiego projektu matematycznego „(Nie)zwykła matematyka”.