Europejski Dzień Języków

27 września br. nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków, a atmosfera tego dnia była naprawdę wyjątkowa. Inicjatywę zorganizowania tej fantastycznej imprezy podjął nasz anglista, pan Paweł Świrski, który połączył siły z samorządem uczniowskim, aby przygotować coś naprawdę niezapomnianego.

Pierwszą atrakcją tego dnia było otwarcie kiermaszu ciast, na którym to uczniowie mogli podzielić się swoimi smacznymi wypiekami. I musimy przyznać, że było w czym wybierać! Smakowite wypieki znikały jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność samorządu.

Konkurs na najładniej przystrojoną klasę związaną tematycznie z wylosowanym państwem toczył się równolegle. Wśród państw znalazły się perełki takie jak Hiszpania, Japonia, Francja, Australia i Wielka Brytania. Klasy zachwyciły nas swoją pomysłowością i zaangażowaniem. Kolory flag danego państwa królowały na dekoracjach klas i strojach uczniów. Niektóre klasy poszły o krok dalej, tworząc autentyczne rekwizyty, a nawet zapraszając „króla Karola” na herbatkę!

Ale to nie wszystko! Nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych uczniach z klas 0-III. Pod czujnym okiem pana Pawła dzieci wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami językowymi, śpiewając „dzień dobry” w różnych językach świata.

Najbardziej oczekiwanym momentem dnia była ocena dekoracji przygotowanych przez poszczególne klasy oraz wiedzy ze znajomości wylosowanego kraju. Jury miało naprawdę trudne zadanie, ale ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców. Nagrody zostały wręczone podczas apelu w piątek 29 września, co było doskonałym zakończeniem tej pełnej emocji i kreatywności uroczystości.

Dziękujemy Lenie Długopolskiej, Emilce Pawlikowskiej, Oliwerowi Waś, Sylwi Zygmond, Asi Długopolskiej, Kamilowi Wróblowi, Milenie Derendal, Adrianowi Waś oraz Ani Ujwary  i ich rodzicom za przygotowanie pysznych wypieków.