Dzień Patrona naszej szkoły – św. Stanisława Kostki

18 września to dzień szczególny dla naszej szkoły, ponieważ właśnie tego dnia obchodzimy święto naszego Patrona, św. Stanisława Kostki – opiekuna dzieci i młodzieży. By uczcić to wyjątkowe święto, cała społeczność naszej szkoły udała się do Sanktuarium NMB w Ludźmierzu, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta.

Podczas kazania, ks. Piotr podkreślił ogromne znaczenie uczniów w życiu naszej szkoły. To właśnie oni stanowią jej serce i duszę, bez których szkoła nie mogłaby istnieć. Nauczyciele natomiast zostali określeni jako „strugaczki”, które precyzyjnie kształtują umysły dzieci, wyposażając je w niezbędną wiedzę i umiejętności.

Po mszy św. nasze dzieci wzięły udział w emocjonującej grze terenowej o nazwie „Tajemnica korali”. Miejscem rozgrywki był Maryjny Ogród Różańcowy na terenie Ludźmierskiego Sanktuarium. Gra została zaprojektowana z wykorzystaniem telefonów komórkowych i specjalnej aplikacji, co przywodziło na myśl popularną zabawę Pokemon Go. Uczniowie wcielili się w role detektywów, których zadaniem było odnalezienie zaginionych korali należących do babci.

Podczas rozwiązywania zadań, uczniowie nie tylko doskonale się bawili, ale również zdobywali cenne informacje o historii oraz najważniejszych faktach dotyczących Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. Po rozwiązaniu zagadki i odnalezieniu korali, dzieci udały się na zasłużoną przerwę na grilla, który był zlokalizowany za plebanią. Towarzyszyły temu skoczna muzyka i taniec, co stworzyło niezapomnianą atmosferę radości i wspólnego świętowania.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie pysznych kiełbasek, które znakomicie uzupełniły nasze grillowe spotkanie.