Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Rok szkolny 2022/2023 dobiegł końca, a wraz z nim nadeszła chwila, która zawsze wypełnia serca uczniów, nauczycieli i rodziców niepowtarzalną atmosferą – uroczyste zakończenie roku szkolnego. To wyjątkowe wydarzenie stanowiło okazję do podsumowania minionego roku, uhonorowania osiągnięć uczniów oraz pożegnania absolwentów, którzy opuszczali mury naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu polskiego.

Następnie nadszedł moment przekazania sztandaru szkoły. Uczniowie klasy ósmej przekazali go młodszemu rocznikowi, uczniom z klasy siódmej. Był to symboliczny gest, który przekazywał odpowiedzialność za szkołę i jej tradycje kolejnemu pokoleniu. Jednocześnie uczniowie klasy ósmej złożyli uroczyste ślubowanie, które było dla nich wyrazem lojalności wobec wartości, którymi kierowała się nasza szkoła.

W kolejności zabierała głos Pani Dyrektor, która skierowała swoje słowa do tegorocznych absolwentów. W swoim przemówieniu życzyła im powodzenia w dalszej edukacji i zachęcała do podążania ścieżką edukacji, jako najlepszej drogi do zmieniania świata na lepsze. Hasło tegorocznego zakończenia roku, „Edukacja to najlepsza droga, żeby zmieniać świat”, stanowiło motywację dla absolwentów do podejmowania wyzwań i dążenia do rozwoju.

Pani Dyrektor nie zapomniała również o życzeniach dla wszystkich zebranych uczniów, życząc im udanych wakacji i regenerującego odpoczynku. Nie zapomniano również o nauczycielach i rodzicach, którym Pani Dyrektor serdecznie podziękowała za ich trud i zaangażowanie przez cały rok szkolny.

Nadszedł czas na podsumowanie wyników i uhonorowanie uczniów. Jako pierwsi świadectwa i nagrody książkowe otrzymali uczniowie klasy ósmej, którzy opuszczali mury naszej szkoły, rozpoczynając nowy etap w swoim życiu. Były to wzruszające chwile pełne dumy i radości zarówno dla absolwentów, jak i dla ich bliskich.

Następnie wręczono nagrody uczniom z pozostałych klas, którzy wyróżnili się w różnych dziedzinach. Byli to uczniowie, którzy osiągnęli znakomite wyniki edukacyjne, wykazywali się zaangażowaniem w życie szkoły, brali udział w konkursach i aktywnie uczestniczyli w różnorodnych działaniach. Zostali nagrodzeni za swoje wysiłki i pasję, które wkładali w rozwijanie swoich talentów.

Nie zapomniano również o uhonorowaniu osiągnięć sportowych. Nagrody zostały wręczone uczniom, którzy osiągali imponujące wyniki, a ich zaangażowanie i determinacja były godne podziwu.

Dodatkowo, dyplomy zostały przyznane uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego (SKS). To wyróżnienie stanowiło dowód na ich zaangażowanie i regularne uczestnictwo w treningach, rozwijając tym samym swoje umiejętności sportowe.

Po części oficjalnej przyszła kolej na część artystyczną. Uczniowie klasy siódmej zaprezentowali skecz dotyczący pracy egzaminatorów. Przez humorystyczne scenki ukazali zabawne pomyłki, które mogły się wydarzyć podczas egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. To przypominało nam, że pomimo powagi egzaminów, warto czasem spojrzeć na nie z przymrużeniem oka.

Następnie, na dużym ekranie wyświetlono film, prezentujący fotografie naszych absolwentów od ich przedszkolnych lat aż do klasy ósmej. Film ten, w humorystyczny sposób, ukazał także pośpiech naszych absolwentów w drodze do nowej szkoły. Był to wspaniały sposób na podsumowanie ośmiu lat szkolnej przygody.

Jako ostatni wystąpili uczniowie klasy ósmej, którzy w swoim wystąpieniu, przeplatając je śpiewem, podziękowali nauczycielom za osiem lat nauki, pożegnali się z młodszymi kolegami i koleżankami, oraz wyrazili wdzięczność rodzicom za ich wsparcie. Występ zakończył się efektownie – przy ostatnich taktach piosenki „Superhero”, uczniowie wystrzelili konfetti, tworząc niezapomniane zakończenie swojej szkolnej przygody.

Po zakończonym występie uczniowie udali się ze swoimi wychowawcami do swoich klas, gdzie otrzymali świadectwa potwierdzające ukończenie danej klasy.

Teraz, oficjalnie rozpoczynamy dwa miesiące wakacji. To czas na zasłużony odpoczynek, regenerację sił i czerpanie radości z beztroskiego czasu. Życzymy wszystkim uczniom udanych wakacji, pełnych przygód i niezapomnianych wspomnień. Do zobaczenia we wrześniu, w nowym roku szkolnym, pełnym nowych wyzwań i możliwości!