Niezapomniane przeżycia naszych przedszkolaków w remizie OSP

Z okazji Święta Strażaka nasze przedszkolaki miały wyjątkową okazję odwiedzić remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Krauszowie. To było niezwykłe i pouczające doświadczenie dla naszych najmłodszych uczniów.

Na miejscu serdecznie przyjęci przez przedstawicieli jednostki strażackiej, dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć cały osprzęt strażacki. Pokazano im strój strażaka, węże, pompy oraz najważniejszy element – samochód strażacki. To dla naszych przedszkolaków było prawdziwe odkrywanie tajemnic, jakimi są narzędzia i sprzęt, których używają bohaterowie, jakimi są strażacy.

Jednak nie tylko oglądanie było częścią wizyty. Strażacy z wielkim zaangażowaniem przeprowadzili pokaz postępowania w razie wypadku. Dzieci były bardzo zainteresowane i przejęte, starannie słuchały instrukcji i obserwowały każdy ruch strażaków. To było dla nich niewątpliwie ważne i pouczające doświadczenie, które uczyło ich, jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków okazał się jednak przejazd wozem gaśniczym. Ten wyjątkowy moment wypełniony był radością i ekscytacją, gdy dzieci usiadły w środku wozu i przejechały się na krótką trasę.

Na sam koniec wizyty, nasze przedszkolaki zaśpiewały strażakom tradycyjne „sto lat” i złożyły im najlepsze życzenia w pracy. To była piękna chwila, pełna wdzięczności i podziwu dla bohaterów, którzy codziennie ryzykują swoje życie, by chronić nasze bezpieczeństwo.

Dziękujemy serdecznie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krauszowie za zaproszenie i niezapomniane wrażenia dla naszych przedszkolaków.