Świąteczny czas w naszej szkole

Miesiąc grudzień to szczególny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole ten miesiąc minął nam w bardzo świątecznej atmosferze.

Już na początku miesiąca, bo 6 grudnia wszystkich uczniów odwiedził wyczekiwany gość – św. Mikołaj, który najmłodsze dzieci obdarował drobnymi upominkami. Nie zapomniał również o starszych, z którymi wspólnie pozował do zdjęć. Starsi uczniowie w ramach mikołajek wspólnie z wychowawcami wybrali się na świąteczną wycieczkę do Krakowa.

Jak co roku został ogłoszony Szkolny Konkurs Szopek, którego rozstrzygnięcie miało miejsce w ostatni dzień przed przerwą świąteczną  – 22 grudnia. W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczniów – ponad 60 osób. Na każdego czekały drobne nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez sołectwa Krauszowa i Długopola. Serdecznie dziękujemy sponsorom! Wystawę szopek można podziwiać jeszcze w styczniu na szkolnym korytarzu.

Trzy najpiękniejsze szopki  zostały zgłoszone na XXVI Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Wyniki konkursu ogłoszono w dniu 21 grudnia w Szkole Podstawowej w Rogoźniku. Szopki zgłoszone na konkurs zdobyły uznanie jury i ich autorzy zajęli następujące miejsca:

  • w kategorii szopki rodzinne małe

III miejsce zdobyła Ada Szczęch z klasy II

wyróżnienie zdobyła Lena Długopolska z klasy III

  • w kategorii szopki rodzinne duże

III miejsce zdobył Bartłomiej Fudalewicz z klasy III

Gratulujemy!

W ostatni tydzień przed świętami w naszej szkole panował istnie świąteczny nastój. Szkolny korytarz nie tylko zdobią szopki przyniesione przez uczniów, ale również pojawiła się przystrojona choinka i dekoracje świąteczne. Dodatkowo Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunem ogłosił szkolny konkurs na najładniejszą udekorowaną świątecznie salę lekcyjną. Każda z klas dążyła do wygranej i ścigała się w pomysłach na dekorację. Jury oceniające wystrój sal miało nie lada orzech do zgryzienia. Wybór był trudny, ale ostatecznie ogłoszono zwycięzców:

I miejsce – klasa VIII

II miejsce – klasa V

III miejsce – klasy II, VI i VII

W nagrodę na wszystkich uczniów czekał słodki poczęstunek, a na zwycięzców voucher zwalniający z niezapowiedzianej kartkówki.

22 grudnia cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, gdzie pani Dyrektor podsumowała wydarzenia z grudnia oraz złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Po wspólnym kolędowaniu uczniowie rozeszli się do domów.