Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca przypada Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa, dlatego też w tym dniu w naszej szkole królowały wiosenne stroje oraz kolorowe skarpetki nie do pary. Skarpetki nie do pary były symbolem solidarności, wsparcia, tolerancji i zrozumienia oraz synonimem niedopasowania społecznego i genetycznego, z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa.

Z okazji tego dnia uczniowie klasy 2 obejrzeli prezentację oraz filmy, dzięki którym dowiedzieli się jak wyglądają i funkcjonują osoby z Zespołem Downa. Uczniowie wykonali również plakat promujący tolerancję wobec osób z Zespołem Downa.

Tego dnia został również zorganizowany Wiosenny Turniej Szkolny, w którym wzięły udział klasy od I do VIII oraz oddział przedszkolny. Uczniowie, podzieleni na zróżnicowane wiekowo zespoły, zmagali się z zadaniami takimi jak: konkurs wiedzy matematyczno-biologicznej, labirynt (tor przeszkód), rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu, przenoszenie piłeczki bez użycia rąk i odgadywanie hasła. Na wykonanie poszczególnych etapów turnieju dzieci miały określony przedział czasowy. Dla wszystkich była to świetna zabawa, przy której niestety bardzo szybko minął nam czas.

Podsumowanie turnieju nastąpiło podczas apelu 23 marca.  W nagrodę na dzieci czekał słodki poczęstunek.