Odblaski noś – widoczny bądź

W środę 20 października w szkole było naprawdę odblaskowo: był u nas z wizytą pan Policjant, rozstrzygnięty został konkurs plastyczno – techniczny „Odblaski noś – widoczny bądź” a także większość uczniów otrzymała odblaskowe zawieszki.

Ale po kolei! Naszym gościem był pan Rafał Skrobot, funkcjonariusz wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Pan Policjant spotkał się z wszystkimi uczniami naszej szkoły: najstarsi uczniowie z klas VII – VIII wysłuchali pogadanki na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, uczniowie z klas IV – VI dowiedzieli się co nie co o bezpieczeństwie na drodze oraz o tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Najmłodsi natomiast wzięli udział w pogadance na temat bezpieczeństwa w domu i na drodze i szczególnie uczniowie z oddziału przedszkolnego mieli mnóstwo pytań do pana Policjanta.

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczno – techniczny „Odblaski noś – widoczny bądź” na które wpłynęły 24 fantastyczne prace z klas I-VI oraz z oddziału przedszkolnego. Jury miało nie lada problem żeby wybrać najlepsze!

 

W kategorii oddział przedszkolny i klasy I-III przyznano nagrody dla:

I miejsce: Krystian Waś (odział przedszkolny) i Oliwier Waś (kl. II)

II miejsce: Szymon Miętus (odział przedszkolny) i Lena Miętus (odział przedszkolny)

III miejsce: Martyna Kapel (odział przedszkolny), Bartłomiej Fudalewicz (kl. II) i Witold Kułach (kl. II)

 

W kategorii klas IV-VI nagrody zdobyli:

I miejsce: Milena Derendal (kl. V) i Karol Derendal (kl. VI)

II miejsce: Klaudia Kalata (kl. IV) i Adrian Waś (kl. V)

III miejsce: Nikola Chowaniec (kl. V)

 

Wszystkim nagrodzonym i tym którzy wzięli udział w konkursie gratulujemy świetnych prac na bardzo wysokim poziomie. Pamiątkowe dyplomy i drobne upominki zostały wręczone uczniom podczas spotkań z Policją. Również wtedy uczniowie klas I-VI oraz oddziału przedszkolnego otrzymali elementy odblaskowe.