Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca był długo wyczekiwanym dniem dla uczniów naszej szkoły – dniem zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować zakończenie tego intensywnego i pełnego wyzwań roku.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Agata Pawlikowska, która podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich ciężką pracę i zaangażowanie. W swoim przemówieniu życzyła również wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, podkreślając, jak ważny jest to czas na odpoczynek i regenerację.

Zanim jednak wszyscy rozeszli się na wakacyjny odpoczynek, przyszedł czas na uhonorowanie tych, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz tych, którzy najbardziej angażowali się w życie naszej szkoły i reprezentowali ją w konkursach i zawodach sportowych.

Z radością informujemy, że dzień wcześniej, w Szkole Podstawowej w Ostrowsku, nasi uczniowie zostali wyróżnieni przez wójta Wiesława Parzygnata stypendiami za wybitne osiągnięcia. Dawid Nawara i Paweł Krużel otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce, a Konrad Bukowski za osiągnięcia sportowe. Serdecznie im gratulujemy!

Tradycyjnie, podczas zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy najstarszy rocznik – uczniów klasy 8. Ósmoklasiści, oprócz słów podziękowań za wspólnie spędzone lata, zaprezentowali krótką scenkę, w której w żartobliwy sposób ukazali sceny z życia szkolnego. Następnie odbyła się „rozprawa sądowa”, podczas której uczniowie klasy 7 przedstawili przewinienia ósmoklasistów w humorystyczny sposób. W wyniku tej rozprawy, ósmoklasiści zostali „ułaskawieni” z przebywania w szkole podstawowej i „skazani” na szkołę średnią.

Kolejnym wzruszającym momentem był film przygotowany przez panią dyrektor Agatę, złożony ze zdjęć dokumentujących ostatnie 9 lat naszej wspaniałej trzynastki. Wielu ósmoklasistów nie kryło łez wzruszenia.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa, potwierdzające promocję do następnej klasy.

Życzymy wszystkim udanych wakacji, pełnych odpoczynku i wrażeń. Naszym absolwentom życzymy wysokich wyników z egzaminów oraz dostania się do wymarzonych szkół. Do zobaczenia we wrześniu!

Autor tekstu: Urszula Kułach