Światowy Dzień Sprzątania Świata

W piątek, 10 maja, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”. To był dzień pełen zaangażowania, pracy zespołowej i troski o nasze otoczenie. Uczniowie, wyposażeni w foliowe rękawice i worki na śmieci, byli gotowi do działania. Każda klasa miała swoje zadanie – uporządkować tereny naszych wsi: Krauszowa i Długopola. Pod opieką wychowawców, młodzi ekolodzy ruszyli w teren, gotowi do zbierania i segregowania śmieci. To nie tylko praktyczne działanie, ale także lekcja świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za naszą planetę.

Oddział Przedszkolny również wziął udział w Światowym Dniu Sprzątania Świata. Przedszkolaki z chęcią i radością przyłączyły się do akcji. W tym celu najmłodsza grupa wybrała się „na ratunek Ziemi” w okolice naszej szkoły. Dzieci doskonale wiedzą, jak ważna dla ludzi jest nasza planeta Ziemia. Zajęcia dydaktyczne o tematyce przyrodniczej wpoiły dzieciom miłość i troskę o swoje otoczenie. Dzięki czemu przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół szkoły.

Akcja „Sprzątania Świata” jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

Dziękujemy panu sołtysowi Stanisławowi Kalacie za wsparcie naszej inicjatywy.

 

Autorzy tekstu: Urszula Kułach i Weronika Murzydło