Ekologiczne kapelusze na Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi. Uczniowie z każdej klasy postanowili pokazać, że troska o naszą planetę może iść w parze zarówno z ekologią, jak i stylem. Polegało to na zaprojektowaniu nakryć głowy dla chłopca i dziewczynki, korzystając wyłącznie z materiałów przeznaczonych do recyklingu, takich jak kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza i inne.

Efekty pracy naszych uczniów można było podziwiać podczas szkolnego pokazu „Eco moda”. Modelki i modele, wyłonieni spośród uczniów każdej klasy, dumnie prezentowali swoje ekologiczne kapelusze na wybiegu. Każdy z nich został nagrodzony gromkimi brawami!

Klasowa inwencja twórcza zadziwiła jury, które miało niełatwe zadanie w wyborze zwycięzców. Estetyka wykonania, zgodność z tematem, kreatywność i oryginalność – to tylko niektóre z kryteriów, które brano pod uwagę podczas oceny. Ostatecznie triumf odniosły klasy 1 i 8, które zachwyciły nie tylko swoją pomysłowością, ale także zaangażowaniem w propagowanie idei ekologicznej.

To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko okazją do zabawy, lecz także przypomnieniem o naszej odpowiedzialności za przyszłość naszej planety.

 

Autor tekstu: Urszula Kułach