Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

W tym roku, nieco później niż zwykle, bo dopiero 4 września, uczniowie, nauczyciele i rodzice naszej szkoły przystąpili do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024. Jednak ten dzień był pełen emocji, wzruszeń i ważnych zmian.

Najważniejszym wydarzeniem tego uroczystego dnia było pożegnanie pani Barbary Stali, która przez ponad 30 lat pełniła funkcję dyrektora w naszej szkole. Teraz zasłużenie odchodzi na emeryturę, ale nie zostawia nas całkowicie. Nadal będzie dzielić się swoją wiedzą, uczyć matematyki i inspirować kolejne pokolenia uczniów.

Pożegnanie pani dyrektor było wyjątkowym i wzruszającym momentem dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia zjawiło się wiele osób, które podziękowały jej za lata oddania naszej szkole. Wśród gości byli przedstawiciele Rady Rodziców, strażacy z OSP Krauszów, sołtysi wsi Krauszów i Długopole oraz członkowie koła gospodyń wiejskich. Uroczystość była pełna emocji, a jej kulminacyjnym momentem był wzruszający film, który przedstawiał lata pracy pani dyrektor. Ponadto, pani Agata Pawlikowska przygotowała wzruszający wiersz, który wyrażał wdzięczność społeczności za jej wkład w rozwój naszej szkoły.

 

Z tłocznego Krakowa w nasz Krauszów mały

Pewnie troskliwe anioły nam Panią przysłały.

Ponad 30 lat nam Pani szkołą zarządzała,

Dzieciom, rodzicom i nauczycielom swe serce oddała.

 

Były to lata radosne i pracowite

Choć zapewne nieraz i w troski spowite.

Ale szkołą pod Pani ręką pięknie rozkwitała

Za co dziś dziękuje jej społeczność cała.

 

Na progu życia szczęśliwej emerytki

Niech jednak nie będą Pani w głowie zbytki.

Szkoła bez Pani wprost obejść się nie może,

Przed taką stratą chroń nas Panie Boże.

 

Pożegnanie pani dyrektor to jednocześnie moment powitania nowego dyrektora naszej szkoły, pani Agaty Pawlikowskiej. Życzymy jej powodzenia w tej nowej roli i jesteśmy pewni, że poprowadzi ona naszą placówkę ku nowym sukcesom.

Ale to nie koniec zmian. Nowy rok szkolny przyniósł również kilka innych nowości. Do grona naszych nauczycieli dołączyli:

– Kinga Sołtys-Jachymiak, nauczyciel współorganizujący kształcenie,

– Paweł Świrski, nauczyciel języka angielskiego,

– Maksymilian Sobula, nauczyciel wychowania fizycznego.

Należy również wspomnieć o zmianach w roli wychowawców poszczególnych klas. Choć to zmiany niewielkie, to dla naszych uczniów i ich rodziców są one istotne:

klasa I  – Renta Lipkowska

klasa II – Celina Błaszczyk

klasa III – Bogumiła Czubińska-Truty

klasa IV – Kinga Sołtys-Jachymiak

klasa V – Anastazja Kapuśniak

klasa VI – Urszula Kułach

klasa VII – Helena Średniwa

klasa VIII – Agata Pawlikowska

Po oficjalnej części uroczystości, uczniowie mieli okazję spotkać się z wychowawcami, którzy wręczyli im podręczniki oraz plany lekcji.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom udanego roku szkolnego!