Spotkanie poetyckie z panią Wandą Szado-Kudasik

W środę 26 kwietnia 2023 r. do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość, pani Wanda Szado-Kudasik – poetka z Podhala. Podczas spotkania zaprezentowała nam swoje wiersze, pisane zarówno w gwarze, jak i polszczyźnie.

Poezja pani Wandy wzbudziła wśród uczniów duże zainteresowanie. W sali zapanowała cisza, a na twarzach dzieci malowało się zaciekawienie i fascynacja. Dzięki takiej formie prezentacji uczniowie mogli poznać poezję w innej odsłonie oraz dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze Podhala.

Takie spotkania są niezwykle cenne dla naszych uczniów. Dzięki nim mają okazję poszerzać swoją wiedzę, rozwijać swoje zainteresowania oraz czerpać inspirację do tworzenia własnych dzieł. Dlatego chcielibyśmy serdecznie podziękować pani Wandzie za miłe spędzone w naszej szkole chwile i zaprosić ją ponownie w przyszłości.