Akcja „Ciacho dla Kamilki”

Maria Konopnicka napisała kiedyś „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego, aby się wznieść musimy trzymać się razem”. Wspólnota naszej szkoły po raz kolejny pokazała, że potrafi się wspaniale i bezinteresownie zjednoczyć, gdy wymaga tego sytuacja. Tym razem ta „Sytuacja” to śliczna dwuletnia Kamilka, dla której ratunkiem jest Zolgensma, najdroższy na świecie lek. Kamilka choruje na SMA, ma jednak szansę na zdrowe i szczęśliwe życie, które ma swoją niebagatelną cenę – 9 milionów złotych. Dlatego w przedświąteczny wtorek, 4. kwietnia, Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu i zaangażowanymi rodzicami zorganizował akcję „Ciacho dla Kamilki”. Tego dnia społeczność szkolna mogła zakupić najróżniejsze ciasta, ciasteczka, galaretki i deserki, ucieszyć podniebienie i oczywiście pomóc Kamilce w walce o zdrowie. Akcja okazała się sporym sukcesem, dochód z kiermaszu to 2180 złotych, dodatkowy 1000 złotych wolontariusze otrzymali od rodziców jednej z uczennic, na konto Kamilki wpłynęło zatem 3180 złotych.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują za zaangażowanie uczennicom: Asi z klasy V, Dominice, Karolinie, Ewelinie i Żanecie z klasy VIII, Paniom:  Marii Kowalkowskiej – Jachymiak, Renacie Szczęch, Katarzynie Kowalkowskiej, Ewie Błoniarz oraz Państwu Celinie i Krzysztofowi Długopolskim, opiekunkom SU i Klubu Wolontariatu – pani Małgorzacie Krzysztofek, Annie Skodoń i Agacie Pawlikowskiej.

Wielkie podziękowania kierujemy do całej społeczności Szkoły i do wszystkich Rodziców – bez Was nie zebralibyśmy tak pięknej kwoty! Jesteście wielcy!