Jasełka SP Krauszów

Po dwuletniej pandemicznej przerwie uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie przedstawili spektakl jasełkowy pt. „Czas odmienić ludzkie serca”.

Zabiegani i zapracowani ludzie XXI w, by w pełni przeżyć magię Świąt Bożego Narodzenia musieli się przenieść w czasie o ponad 2 tysiące lat. Wzorowa pani domu żyjąca według najnowszych trendów współczesnego świata razem z Maryją i Józefem bezskutecznie szukała noclegu w przepełnionym Betlejem. Biznesmen, opętany żądzą zysku za wszelką stał się sługą bezwzględnego Heroda, gdzie praw pracowników raczej nie przestrzegano. Pojawiła się również przedsiębiorcza i znająca swoją wartość gaździnka.

To była nie tylko podróż w czasie, lecz przede wszystkim w głąb samego siebie.  Spora doza humoru, poważne przemyślenia nad sensem życia oraz piękne kolędy sprawiły, że w trakcie i po spektaklu rozlegały się gromkie brawa.

Scenariusz i reżyseria to dzieło Renaty Lipkowskiej. Oprawę muzyczną przygotowali Celina Błaszczyk z chórem szkolnym oraz Włodzimierz Majerski z Dziecięco- Młodzieżową Kapelą Góralską. Nagłośnieniem zajął się Andrzej Marek. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ jasełka są wystawiane w naszej szkole już od 30 lat. Podziękowaniom nie było końca. Specjalne wyrazy uznania otrzymała pani Dyrektor Barbara Stala. Twórcy spektaklu zostali uhonorowani „Podhalańskimi Oskarami”, które wyszły spod dłuta Aleksandra Majerskiego.

Przedstawienie, które odbyło się w Remizie OSP w Krauszowie zgromadziło licznych gości, wśród których znaleźli się księża i siostry z Sanktuarium Maryjnego z Ludźmierza, radna powiatu nowotarskiego Józefa Guziak, poeci i twórcy kultury Podhala w osobach Wandy Szado-Kudasikowej, Krzysztofa Kokota, Adama Kwiatka, limanowski rzeźbiarz Aleksander Majerski, sołtysi Krauszowa i Długopola Stanisław Kalata i Andrzej Bobek, Naczelnik OSP Krauszów Jan Pawlikowski, Rada Rodziców SP Krauszów, Koło Gospodyń Wiejskich z Długopola i Krauszowa, mieszkańcy Krauszowa, Długopola oraz okolicznych miejscowości.

 

Podczas jasełek wykorzystano sprzęt pozyskany z programu „Laboratoria Przyszłości”: aparat fotograficzny oraz mikroporty.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci