Laboratoria Przyszłości – grudzień 2022

Grudzień to miesiąc, który od początku wprowadza nas w atmosferę świąteczną i oczekiwanie na Boże Narodzenie. W ramach projektu Laboratoria Przyszłości na grudniowych zajęciach dominowała drukarka 3D. Przy jej wykorzystaniu powstały dekoracje świąteczne na szkolną choinkę  oraz świąteczne kartki dla seniora.

Uczniowie klasy IV  za sprawą okularów VR poczuli klimat świąt, dzięki nim zostali przeniesieni na najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe.

Grudzień nie obędzie się też bez Świętego Mikołaja. Jak co roku – 6 grudnia – przybył do naszej szkoły najbardziej oczekiwany gość. Oprócz prezentów, dzieci mogły wspólnie z Mikołajem zapozować do pamiątkowych zdjęć. Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat, tło green screen oraz lampy  pozyskane w ramach projektu.

Z wyżej wymieniony sprzęt podczas listopadowych lekcji informatyki uczniowie klasy VII wykonali sobie wzajemnie zdjęcia – niektórzy mieli okazję po raz pierwszy obsługiwać aparat fotograficzny, a podczas grudniowych zajęć poddali je edycji w programie GIMP. Na efekt końcowy jednak musimy jeszcze poczekać. Jeszcze na lekcjach w styczniu siódmoklasiści będą poznawać kolejne możliwości programu m.in. jak stworzyć animację i jak korzystać z różnego rodzaju filtrów dostępnych w GIMP.

A co robiły inne klasy? Piątoklasiści na lekcji informatyki zapoznali się z budową oraz zasadą działania drukarki 3D, a także zostali wprowadzeni w podstawy modelowania 3D w darmowym programie TinkerCad. Uczniowie swoją przygodę z modelowaniem 3D będą kontynuować  na zajęciach w styczniu, po lepszym poznaniu programu będą mieli możliwość zrealizowania własnych pomysłów. Natomiast szóstoklasiści kończyli swoją trzymiesięczną przygodę z programowaniem robotów mBot2 wykazując się swoją wiedzą i umiejętnością tworzenia programów w mBlock podczas sprawdziany praktycznego.

 

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci