Laboratoria Przyszłości – listopad 2022

Kolejny miesiąc z Laboratoriami Przyszłości już za nami. Na listopadowych zajęciach uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i umiejętności w zakresie STEM. Poniżej pokrótce co się działo w tym miesiącu.

Szóstoklasiści w dalszym ciągu doskonalili i poszerzali swoje umiejętności w zakresie programowania wizualnego w programie mBlocky oraz robotów mBot2. Przed nimi już w grudniu sprawdzenie nabytych umiejętności.

W klasie 7 uczniowie na lekcjach informatyki za pomocą aparatu, green screen’a  i oświetlenia pozyskanego z programu Laboratoria Przyszłości wykonali sobie nawzajem zdjęcia, które na kolejnych lekcjach informatyki poddadzą obróbce graficznej w programie Gimp. Dla niektórych siódmoklasistów wykonanie zdjęcia aparatem fotograficznym okazało się dużym wyzwaniem zwłaszcza, że było to dla nich pierwsze doświadczenie i najczęściej zdjęcia wykonują telefonem komórkowym.

Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie zdobywali wiedzę na temat modelowania 3D w programie Blender. Opracowane modele będzie można wydrukować na drukarce 3D.

Dużą atrakcją dla wszystkich uczniów była zorganizowana z okazji andrzejek fotobudka, w której dzieci w przebraniach mogły wykonać sobie zdjęcia pamiątkowe. Do wykonania zdjęć wykorzystano green screen, lampy oraz aplikację Chromavid.

Natomiast czwartoklasiści na lekcjach z wychowawcą przenieśli się w wirtualną rzeczywistość za pomocą okularów VR, gdzie zwiedzali portugalską bibliotekę w Coimbrze.

 

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci