Dzień Czystego Powietrza

Czyste powietrze to podstawa i dobro, którego powinniśmy chronić niczym największego skarbu. To dzięki czystemu powietrzu nasze płuca mogą oddychać pełną piersią, a my możemy korzystać z życia .Dlatego już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom nawyki dbania o środowisko.

W naszym oddziale przedszkolnym zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których przedszkolaki odkryły co najbardziej szkodzi powietrzu. Dowiedziały się co to smog i poznały ekologiczne sposoby zastąpienia rzeczy, które zanieczyszczają nasze środowisko.

Dzieci zaznajomiły się też właściwościami powierza. Sprawdzały, czy można go złapać, zobaczyć, usłyszeć albo dotknąć. By to wszystko sprawdzić przedszkolaki przeprowadziły parę eksperymentów. Okazało się, że mimo iż powietrze jest niewidzialne można go „złapać” do butelki, a potem zobaczyć w wodzie jak ucieka ku górze w formie bąbelków . Dzieci odkryły też, że powietrze można usłyszeć dmuchając w rurkę, a także dotknąć kiedy  „złapiemy” go w woreczek. Na podsumowanie zajęć mali odkrywcy wykonali wachlarze, dzięki którym w każdej chwili mogą poczuć orzeźwiające powietrze na swoich twarzach.