Dzień Patrona Szkoły

18 września jest dniem patrona dzieci i młodzieży, ale również Dniem Patrona naszej szkoły  – św. Stanisława Kostki.  W tym roku święto przypadło na niedzielę, dlatego też w szkole obchody patrona zostały przełożone na poniedziałek. 19 września 2022 r. cała społeczność szkolna udała się do pobliskiej parafii – NMP w Ludźmierzu – na uroczystą mszę świętą, a po niej:

  • w klasach młodszych został rozstrzygnięty okolicznościowy konkurs plastyczny. Konkurs odbył się już po raz drugi i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace plastyczne można podziwiać na korytarzu szkolnym w starszej części szkoły.

Najlepsze prace wykonali: Krystian Waś – oddział przedszkolny,  Izabela Kułach kl.I,  Zuzanna Wykręt kl. II,  Oliwia Kowalkowska kl. III, a wyróżnienie zdobyli: Szymon Miętus  – oddział przedszkolny,  Lena Miętus kl. I, Antoni Długopolski kl. I, Hubert Miętus kl. II, Lena Długopolska kl.III. Wszystkim uczniom gratulujemy ciekawych pomysłów i pięknych prac.

  • klasy starsze obejrzały film o treści związanej z życiem i działalnością naszego patrona, z którego można wyciągnąć wniosek, że to nie długość decyduje o tym, czy to życie jest szczęśliwe i spełnione, a jakość życia.

„Żyjąc krótko, przeżył czasów wiele”

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie parafii NMP w Ludźmierzu – www.mbludzm.pl