Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022 oficjalnie można już uznać za zakończony. 24 czerwca to dzień, w którym uczniowie naszej szkoły po otrzymaniu świadectw z promocją do następnej klasy, mogli oficjalnie rozpocząć wakacje – jest to dla nich zasłużony czas odpoczynku po wielu miesiącach pracy.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od oficjalnej części. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, nastąpił ceremoniał uroczystego przekazania i zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego szkoły, oraz  ślubowania absolwentów, który przeprowadziła pani Anastazja Kapuśniak. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Stala, która podczas swojego wystąpienia podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała za pracę wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły.

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia szkoły uczniom klasy VIII, którzy oficjalnie stali się absolwentami naszej szkoły. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy wyróżnili się nie tylko wysoką średnią i wzorowym zachowaniem, ale również reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i w poczcie sztandarowy, angażowali się w działalność wolontariatu szkolnego i w  organizowanie uroczystości oraz imprez szkolnych. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców.

Szczególne podziękowania pani Dyrektor skierowała do pani Małgorzaty Kucharskiej, która przez ostatnie lata wspierała swoim zaangażowaniem działania naszej szkoły.

W drugiej części uroczystości – artystycznej – siódmoklasiści w humorystyczny sposób pożegnali naszych absolwentów. Zaprezentowali skecz pt. „FBI na tropie Ósemki”, w którym wcielili się w rolę agentów FBI i tropili przestępców (uczniów klasy VIII wraz z ich wychowawczynią), którzy zostali złapani i przedstawiono im zarzuty. Na zakończenie przedstawienia uczniowie klas ósmych zostali skazani na naukę w szkole średniej, wybór wymarzonego zawodu oraz szczęśliwe życie, a ich wychowawczyni na objęcie opieką wychowawczą kolejnego rocznika. Na pożegnanie siódmoklasiści obdarowali starsze koleżanki i kolegów drobnymi upominkami. Wielkie wzruszenie wśród zebranych na sali gimnastycznej uczniów, nauczycieli i rodziców wywołała projekcja filmu powstałego ze zdjęć absolwentów z ośmiu lat ich pobytu w naszej szkole. Swój występ uczniowie klasy VII zakończyli odśpiewaniem  pożegnalnej piosenki.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali uczniowie klasy VIII. Ósmoklasiści kwiatami podziękowali pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły i swoim rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg, dzięki którym doszli do tego etapu życia.

Podczas oficjalnej części uroczystości pani Dyrektor wspomniała o uczniach, którzy szczególnie wyróżnili się w tym  postawą i osiągnięciami edukacyjnymi – o Milenie Derendal (kl. V) i Pawle Krużlu (kl. VI).  Milena i Paweł dzień wcześniej – 23 czerwca – podczas  uroczystości Gminnego Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022 z rąk wójta Gminy Nowy Targ Jana Smarducha odebrali stypendia za szczególne osiągnięcia, wysokie wyniki w nauce (średnia 5,5) i wzorowe zachowanie. Serdecznie im gratulujemy!!!

Życzymy wszystkim naszym uczniom udanych  i bezpiecznych wakacji!