Wycieczka do Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Wiele ciekawych miejsc czeka na młodzież i dzieci  w stolicy Małopolski – Krakowie. Jednym z nich jest Muzeum Lotnictwa.

 

Dnia 31 maja 2022 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Krakowa, której celem była wizyta w kinie (obejrzeliśmy film pt. „Detektyw Bruno”) oraz zwiedzanie Muzeum Lotnictwa. Jest to naprawdę fascynujące miejsce dla każdego. Zobaczyliśmy różne rodzaje samolotów od czasu ich powstania, silniki, galerie zdjęć pierwszych polskich lotników. Przewodnik w ciekawy sposób oprowadził nas po hangarach zapełnionych odrestaurowanymi samolotami oraz pojazdami używanymi przez wojsko. Podczas naszej wędrówki pan Maciej pokazał nam wiele ciekawych pamiątek związanych z historią polskiego lotnictwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się samolot An-26 , do którego można było wejść i usiąść za sterami.

Warto odwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami maszyn latających. Ilość umieszczonych tu zbiorów oraz ich ogrom zrobiły na nas ogromne wrażenie. To jedno z tych miejsc na mapie Polski, jakie trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu.

Wszyscy wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy odwiedzimy to wspaniałe miejsce.

                                                                                                          Uczniowie klasy VIII