Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 60 000 zł, a które zakupiono:

 • drukarkę 3D z akcesoriami i 5-letnim wsparciem dydaktycznym
 • szafkę na drukarkę 3D i filamenty
 • filamenty biodegradalne
 • laptop
 • mikrokontrolery – zestawy rozszerzone Mistrz Arduino
 • stację lutowniczą
 • statyw
 • mikroport
 • oświetlenie do realizacji nagrań
 • green screen do nagrań
 • mikrofon kierunkowy
 • gimbal
 • aparat fotograficzny z funkcją kamery wraz z akcesoriami
 • gogle VR wraz z 5-letnim dostępem do portalu wirtualnych lekcji
 • roboty do programowania mBot2
 • tablety

Zakupiony sprzęt wykorzystany zostanie przez naszych uczniów podczas zajęć dodatkowych oraz zajęć dydaktycznych z języka polskiego, informatyki, historii, biologii, geografii, chemii, podczas imprez i uroczystości szkolnych, wycieczek klasowych, dokumentowania życia Szkoły.

Informacje o programie Laboratoria Przyszłości: www.gov.pl/laboratoria

#LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci