Podsumowanie grudniowych wydarzeń

17 grudnia podczas apelu zostały podsumowane wydarzenia grudniowe, które miały miejsce w naszej szkole.

Na samym początku p. Dominika Ustupska, jako opiekun Samorządu Uczniowskiego, przedstawiła wyniki konkursu na najpiękniej przystrojone świąteczne okno. Pierwsze miejsce zajęły równorzędnie klasy I i III, drugie miejsce – klasa II, a trzecie – klasa V.


Podczas apelu rozstrzygnięty został również Matematyczny Konkurs Adwentowy. Chętni uczniowie w każdy dzień przez 15 dni rozwiązywali zadania matematyczno-logiczne o tematyce świątecznej. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe – klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.  Najbardziej zaangażowani w rozwiązywanie poszczególnych zadań byli uczniowie klas młodszych. Nagrodzone zostały osoby, które rozwiązły największą ilość zadań w sposób prawidłowy. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii klas IV – VI

I miejsce – Milena Derednal (kl. V) i Adrian Waś (kl. V)

II miejsce – Klaudia Kalata (kl. IV)

III miejsce – Konrad Bukowski (kl. V)

W kategorii klas VII – VIII

I miejsce – Ewelina Topór (kl. VII)

II miejsce – Natalia Kucharska (kl. VII)


Punktem kulminacyjnym, a jednocześnie momentem na który czekały z niecierpliwością zebrane na sali gimnastycznej dzieci, było wręczenie nagród za własnoręcznie przygotowane szopki. Jak co roku konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością wśród uczniów. Wszystkie szopki wykonane zostały niezwykle starannie i dokładnie, z dbałością o każdy detal. W wykonanie szopek często zaangażowane były całe rodziny uczniów. Sześć najpiękniejszych szopek będzie reprezentowało naszą szkołę na Gminnym Konkursie Szopek w Rogoźniku – na wyniki czekamy, które na dniach powinny zostać ogłoszone.

Dziękujemy sołtysowi Krauszowa p. Stanisławowi  Kalacie i sołtysowi Długopola p. Andrzejowi Bobkowi za sfinansowanie nagród dla uczestników konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć, w której zostały zamieszczone prace naszych utalentowanych uczniów.