XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Co roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się pod hasłem:

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

W tym roku jest to już XI edycja ŚDTM. Do organizacji tego matematycznego święta i promowania tabliczki mnożenia włączyła się również nasza szkoła.

Święto tabliczki mnożenia przypada co roku w pierwszy piątek października. W naszej szkole obchodziliśmy je w poniedziałek – 4 października 2021 r. Kilka dni wcześniej na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające do udziału w akcji oraz gazetka tematyczna. W poniedziałek tabliczka mnożenia była obecna wszędzie – na lekcjach matematyki oraz na korytarzu. Tego dnia uczniowie klas IV, V i VII podczas lekcji matematyki  grali w różne gry utrwalające tabliczkę mnożenia: tabliczkowa karciana wojna, tabliczkowe statki oraz quiz z tabliczki mnożenia o trzech stopniach trudności przygotowany w programie Scratch. Na korytarzu uczniowie klas IV i VII wcielili się w rolę Egzaminatorów, podczas przerw sprawdzali wiedzę swoich kolegów i koleżanek z klas młodszych i starszych, nauczycieli i pracowników szkoły. Ci, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na 5 wylosowanych przykładów, zdobywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.


Poniżej znajduje się quiz z tabliczki mnożenia, zachęcamy do zabawy.